Erka Yapı

Hakkımızda

2006 yılında kurulan Erka Yapı, 12 yıllık birikimiyle Türkiye’de inşaat sektörünün liderlerinden olma yolunda emin ve güvenilir adımlarla yürüyor. Doğa ile barışık, nitelikli yaşam alanları ve iş dünyasına artı değer katacak ticari gayrimenkul projeleri geliştirme vizyonu ile yola çıkan Erka Yapı, bugüne kadar hem Türkiye’de hem de yurt dışında toplu konut, villa, rezidans binası, eğitim binası, eğlence ve hastane projesi gibi birçok projeyi başarıyla tamamladı.

Erka Yapı projelerinin özellikleri arasında yatırımcısına kazanç sağlamak, yüksek yaşam kalitesi, estetik ve çevreye duyarlı mimari ön planda tutuluyor.

Hayata geçirdiği tüm projelerde kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam projeleri üretmeyi hedefleyen Erka Yapı, geçmişten gelen uzmanlığını yeni teknolojilerle harmanlayarak geleceğe taşımaya devam ediyor.

 

TARİHÇE

Erka Yapı’nın temelleri bir aile şirketi olarak Hicabi Karagöz tarafından 1986 yılında atılmıştır. Bu dönemde İstanbul Bahçelievler ve Kâğıthane ilçelerinde konut inşaatları yapılmıştır. 1999 yılına kadar Bahçelievler, Kâğıthane ve Beykoz ilçelerinde konut inşaatları yapılmıştır.

Ailenin ikinci kuşak dönemi 1999 yılında, Mimar Erol Karagöz liderliğinde, Erka Yapı’nın kurulmasıyla başlamıştır. 1999 – 2009 yıllarında Erka Yapı iştiraki olan, Türkiye’de İda İnşaat adıyla, Rusya Federasyonu’nda Almis İnşaat adıyla taahhüt işleri yapılmıştır. Türkiye’de çeşitli banka şubeleri, okullar, Rusya Federasyonu’nda toplu konut, villa ve aqua park projeleri yapılmış ve teslim edilmiştir. Erka Yapı 2010 yılı ile birlikte kamu kuruluşlarına ve özel sektöre yönelik taahhüt işleri yapmaya başlamıştır. Yine bu dönemlerde Kağıthane ilçesinin değişik bölgelerinde 280’e yakın konutun inşası ve teslimi tamamlanmıştır.

Erka Yapı 2012 yılında Kentsel Dönüşüm Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle beraber bu konuyu uzmanlığı haline getirmiş, 2013 yılı itibariyle Kağıthane, Üsküdar ve Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Projeleri üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştır. Erka Yapı’nın mülkiyetlerde kendi ortaklığı da bulunan 8 ayrı yapı adasında toplam 1400 konut kapasiteli projeleri devam etmektedir.

 

DEĞERLERİMİZ

Daha yaşanabilir bir kent için…

Erka Yapı hayata geçirdiği projelerde insan odaklı olmayı benimser. Modern kent insanının ihtiyaçları ve yaşam standartlarını gözeterek güvenilir, sağlam, konforlu, çevresine değer katan kalıcı eserler ortaya koymayı hedefler.

Daha sağlam adımlar için…

Erka Yapı bilimselliği en üst seviyede benimser. Proje geliştirme sürecinden uygulama aşamasına kadar işin içine dâhil olan tüm iş disiplinlerini (Mühendislik, Ekonomi, Hukuk vs.) en üst seviyede profesyonellikle şekillendirmeye çalışır. Ölçülebilir ve hesaplanabilir olanı tercih eder.

Daha kalıcı ortaklıklar için…

Erka Yapı, müşterileri, iş ortakları, çalışanları için kalıcı ortaklıklar kurmayı ve yaratılan değerin paylaşılabilir ve büyütülebilir olmasına özen gösterir. Projelerinde üçüncü şahıslarla ve fiziki çevreyle de uyum içerisinde olmayı prensip edinir. Sürekliliği olan ve geliştirilebilir ortaklıklar kurmaya önem verir.

Daha iyi bir mimari için…

Erka Yapı, yenilikçiliği prensip edinmiştir. Projelerini şekillendirmede tasarımın ve tasarımcının en büyük etkenlerden biri olduğuna inanır. Tasarımın her projede kendini daha ileriye taşıyor olması, çevreye ve kültüre uyum sağlamakla beraber çevresini ve ait olduğu kültürü geliştirmek gibi bir sorumluluğu olduğu bilinciyle çalışır. Mimarlığın en temel prensiplerini işlevsellik, sağlamlık ve estetik olarak kabul eder.

Daha kaliteli bir yaşam için…

Erka Yapı projelerinde yaşam odaklı olmayı benimser ve bu nedenle kaliteyi standart bir çizgi olarak belirler. Modern kent insanının hak ettiği malzeme, işçilik ve hizmet standardını bir zorunluluk olarak görür. Bu çerçevede sektörde yeni malzeme, teknoloji ve inşa metotlarının sürekli takip eder.